Informace o epidemiologické situaci ve výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky v 6. kalendářním týdnu

V 6. kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán další vzestup celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí), a to o  12,7 %. Celková nemocnost činila 2 070 onemocnění na 100 000 obyvatel. Jedná se o epidemický výskyt. Nejvyšší nemocnost (ARI) zůstává v okrese Příbram, nejnižší v okrese Beroun a Nymburk.

 

V porovnání s předchozím kalendářním týdnem byl zaznamenán také další vzestup onemocnění s klinickým obrazem chřipky tzv. „ILI“ (influenza–like illness), a to o 19,2 %. Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji je 409 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 19,8 % z celkové nemocnosti ARI.

 

Od začátku chřipkové sezóny evidujeme 15 závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou a 3 úmrtí.

 

Od 02.02.2018 byl vydán zákaz nebo omezení návštěv prakticky ve všech lůžkových zdravotnických zařízeních kraje. Dále jsou pro návštěvy uzavřeny domovy seniorů Jankov, Domov sv. Anežky České a TGM Beroun, Unhošť, Starý Kolín, Barbora Kutná Hora, Domov Maják a Centrum Rožmitál pod Třemšínem, Nové Strašecí DS a DZR Alma Mater. Přerušení provozu hlásí i některá školská zařízení na Kladensku, Kolínsku a Příbramsku.

 

 

Dne: 9. 2. 2018                                                                                    

Zpracovala:  MUDr. Lilian Rumlová a Ing. Marek Michna