Informace o epidemiologické situaci ve výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky v 7. kalendářním týdnu

V 7. kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán mírný pokles celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí), a to o  3,0 %. Celková nemocnost činila 2 009 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost (ARI) zůstává v okrese Příbram, nejnižší v okrese Nymburk.

 

V porovnání s předchozím kalendářním týdnem byl zaznamenán také pokles onemocnění s klinickým obrazem chřipky tzv. „ILI“ (influenza–like illness), a to o 1,7 %. Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji jsou 402 případy onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 20,1 % z celkové nemocnosti ARI.

 

Od začátku chřipkové sezóny evidujeme 24 závažné případy v souvislosti s onemocněním chřipkou a 3 úmrtí.

 

Od 02.02. byl vydán zákaz nebo omezení návštěv prakticky ve všech lůžkových zdravotnických zařízeních kraje. Nově hlásí uzavření Domovy důchodců v Čáslavi, Benešově, Dolním Cetně a Březnici. Uzavření v tomto týdnu hlásila i školská zařízení ZŠ Libušín na Kladensku, a dále MŠ Višňová a ZŠ Klučenice na Příbramsku.

 

Jarní prázdniny probíhaly v tomto týdnu na Nymbursku. Příští týden budou jarní prázdniny v okresech Praha-východ, Praha-západ, Mělník a Rakovník.

 

 

Dne: 16.02.2018                                                                                    

Zpracovala:  MUDr. Lilian Rumlová a Ing. Marek Michna