Informace o epidemiologické situaci ve výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky v 8. kalendářním týdnu

V 8. kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán pokles celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí) o  9,5 %. Celková nemocnost činila 1 819 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost (ARI) je hlášena v okrese Mladá Boleslav, nejnižší v okrese Praha-východ.

 

V porovnání s předchozím kalendářním týdnem byl zaznamenán mírný pokles výskytu onemocnění s klinickým obrazem chřipky tzv. „ILI“ (influenza–like illness) o 1,2 %. Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji je 397 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 21,8 z celkové nemocnosti ARI.

 

Od začátku chřipkové sezóny evidujeme 33 případů chřipky se závažným průběhem u neočkovaných osob, a 6 případů úmrtí v souvislosti s chřipkou.

 

Stále trvá vydání zákazu nebo omezení návštěv prakticky ve všech lůžkových zdravotnických zařízeních kraje i ve většině domovů důchodců a poskytovatelů sociálních služeb v kraji.  Uzavření v tomto týdnu hlásila nově školská zařízení ZŠ Tuchlovice a MŠ Řisuty na Kladensku, MŠ Močovice z okresu Kutná Hora, MŠ Tuháň z okresu Mělník a z okresu Příbram ZŠ a MŠ Krásná Hora a MŠ v Příbrami.

 

Jarní prázdniny v tomto týdnu probíhají v okresech Praha východ, Praha západ, Mělník a Rakovník.

 

 

 

Dne: 23. 2. 2018                                                                                    

Zpracovala:  MUDr. Lilian Rumlová a Ing. Marek Michna