Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze zve na Pochod proti diabetu

V rámci aktivit spojených se Světovým dnem diabetu, který si každoročně připomínáme 14.listopadu, nadace World Diabetes Foundation za podpory společnosti Novo Nordisk iniciuje a podporuje po celém světě tzv. Pochody proti diabetu. Organizováním této akce si přeje obrátit pozornost veřejnosti na problematiku diabetu.

 

 

Řada provedených studií prokázala, že pravidelné cvičení nejméně 30 minut denně (např. 10 000 svižných kroků) a lepší strava s nízkým obsahem tuků a vysokým obsahem vlákniny významně snížila riziko vzniku diabetu 2. typu. Jinými slovy: změna boje proti diabetu 2. typu začíná těmi nejmenšími kroky v našem každodenním životě. To je důvod, proč organizaci Pochodů proti diabetu podporuje společnost Novo Nordisk v České republice již několik let.

 

14.11.2018 v 13:00 hodin odstartuje v Praze již 14. ročník Pochodu proti diabetu, který bude manifestem toho, že i chůzí se dá účinně bojovat proti diabetu. Organizátoři akce pevně věří, že chůze je skvělý způsob jak oslavit Světový den diabetu. Cílem je povzbudit co nejvíce lidí, aby učinili první kroky k prevenci diabetu 2. typu.

Více o pochodu čtěte zde.

 

 

 

 

Osvětový stánek k akci najdete od 10:00 hod. do 17:00 hod. na Karlově náměstí v Praze, přímo u vchodu do metra.